П"ятниця, 30.10.2020, 15:50
| RSS

20146, с.Молодецьке, Маньківський район, Черкаська область, Email: molodsh@ukr.net тел. (04748)71540

Сайт Молодецької загальноосвітньої 
школи І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 347
Статистика сайту

Батьківський лекторій

Ви повинні знати
 - з ким приятелює ваша дитина;
 - де проводить вільний час; - чи не пропускає занять в школі;
 - в якому вигляді або стані повертаються додому. Ви зобов’язані помітити і відреагувати, коли - в домі з’явилися чужі речі ( виясніть, чиї вони ) - в домі є запах паленої трави або синтетичних речовин ( це може свідчити-про куріння сигарет із наркотичними речовинами);
 - в домі з’явилися голки для ін’єкцій, дрібні частинки рослин, чимось вимащені бинти, закопчений посуд( це може свідчити про вживання наркотичних препаратів);
 - в домі з’явилися ліки, які діють на нервову систему і психіку ( виясніть хто і з якою метою їх використовує ),
 - в домі надто часто є запах засобів побутової хімії - розчинників ацетону.
 - Відбулася швидка зміна зовнішнього вигляду та поведінки дітей: порушилась координація рухів, підвищилася збудженість або в’ялість, з’явилися сліди від заштрикав на венах, розширення зіниць ( це може свідчити про вживання дитиною наркотичних речовин).
 
 
 Пам’ятка батькам першокласників
1. Любіть дитину. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім’ї.
2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.
3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтеся справами і проблемами дитини.
4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.
5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії.
6. Надавайте перевагу повноцінному харчуванні дитини, а не розкішному одягу.
7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хвилин.
8. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички і любов до праці.
9. Не робіть із дітей лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правилами і обов’язками.
10. Пам’ятайте, що діти – не прості продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну долю.
 
 

Рекомендації для батьків задля недопущення розповсюдження вірусу  у період складної епідемічної ситуації:

Ось кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в школі:

  1. Тримати дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря).

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

  1. Тримати хворих і здорових дітей окремо.

Уникати контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1- 2 метри від хворих людей.

Шукати альтернативні способи участі дітей в зборах, наприклад, дивитися їх по телевізору або в Інтернеті, щоб вони могли уникнути  особистого контакту. Це особливо важливо для дітей з високим ризиком ускладнень грипу.

Чому це важливо?

Краплі, що містять вірус грипу, можуть переміщатися не менше ніж на 1 - 2 м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.

  1. Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання.

Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану  серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?

Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших   руках.

  1. Навчіть дітей правильно мити руки.

Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.

Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше  60% для очищення рук.

Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

Ігри з адреналіном у крові

В Україні зафіксовані випадки самогубств підлітків, яких спонукали до цього у так званих «групах смерті» у соцмережах.

Ці ігри:

1. «Біжи або помри».

Це ризикована вулична гра, суть якої полягає у тому, щоб на мобільний телефон зняти, як гравці перебігають дорогу якомога ближче до транспортного засобу, який рухається. Зрозуміло, що та дитина, яка не впорається із завданням, може серйозно постраждати або взагалі загинути.

2. «Фея вогню». Це ризикована гра, суть якої полягає у тому, щоб включити газ в будинку, коли всі сплять.

3. «Зникни на 24 години» Суть гри полягає в тому, що підліток має піти з дому і не давати про себе знати упродовж доби.

Перші випадки зникнення дітей було зареєстровано в Київській області. Там з різницею три дні «зникло» двоє хлопчиків. Через добу після цього і одного, і другого знайшли. Нічого кримінального з ними не сталося.

Це захоплення підлітків небезпечне насамперед тим, що молодь створює велику кількість груп у соцмережах, там ставить перед бажаючими зникнути завдання, а після цього група знищується.

Простежити, де ховається неповнолітній, практично неможливо. Також дуже складно з’ясувати, чи дійсно підліток зник, чи так розважається.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПОМІТИЛИ СЛІДИ СЕЛФХАРМА?

Здорової реакції на це немає й бути не може. Найголовніше – не кидатися в крайнощі. Якщо накричати, то людина відчує себе ще більш кинутою і самотньою, якщо поводитися дуже спокійно – то людина засмутиться через те, що її не вважають дорослою, що ви байдужі до неї. Селфхарм — серйозна проблема, оскільки розв'язати її вольовим зусиллям неможливо.

 

ЧИ ВСІ ДІТИ МОЖУТЬ ПОТРАПИТИ ПІД ВПЛИВ СУЇЦИДАЛЬНИХ ГРУП?

На щастя, не всі. Для того щоб пройти весь довгий шлях смертельної інтернет-гри, у дитини повинні бути деякі особливості. Звичайно у неї втягуються емоційно чутливі, ранимі діти, нездатні до компромісів, негнучкі у спілкуванні, схильні до імпульсивних учинків, зосереджені на емоційних проблемах, замкнені, з обмеженим колом спілкування. На жаль, далеко не завжди батьки можуть самі визначити, чи перебуває їх дитина в групі ризику.

ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ?

У першу чергу, важливо звернути увагу на те, яким чином дитина реагує на стрес, особливо на втрату. Люди часто поводяться стереотипно, однаково, так само, як раніше. Дорослих повинно насторожити, якщо дитина реагує на будь-який стрес занадто інтенсивно: панікує, або, навпаки, замикається в собі. Так само важливо оцінити, як дитина витримує самотність, переносить сором і лють.

Урятувати своїх дітей можуть тільки батьки, близькі люди. Спілкуванням, увагою, розумінням, участю в їхньому житті, і непідробленим інтересом до їхнього життя!

І ще. У дитинстві нас учили мами не відчиняти двері незнайомцеві, не розмовляти на вулиці із чужими. Зараз із дитячого садка дітей треба привчати:

  • не спілкуйся в Мережі з незнайомцями,
  • додавай у друзі в соцмережах тільки тих, кого знаєш особисто,
  • не викладай відвертих фотографій, призначених тільки для близьких людей,
  • не повідомляй свої геоданні, відключи служби геолокації в додатках,
  • дотримуйся приватності у чатах, пам’ятай, що твої повідомлення може прочитати чужа людина.

 

Це правила безпеки в Мережі

Профіль дитини в Мережі повинен бути закритим, щоб його дивитися могли тільки ті, хто доданий у друзі.

Свою поживу в Мережі шукають і педофіли, і грабіжники, і інші лихі люди.

Геотеги на смартфонах потрібно відключати.

У друзі дозволено додавати лише тих, кого дитина знає в реалі.

Однокласників, знайомих з танців, симпатичного хлопчика з «Б» класу - додаємо. А «сина мільйонера Матвія» з порожньою анкетою та гламурною фоткою на аватарці - ні.

Батьки - кращі френди.

Тато або мама обов'язково повинні значитися в друзях.

Не роби, не відправляй друзям поштою або через мессенджери фотографій у тому вигляді, у якому ти б не з'явився на публіці.

Зробив дурість у мережі - зізнайся батькам.

Краще неприємне пояснення із сім'єю, ніж попастися на вудку педофілів, шантажистів, просто аматорів влаштовувати цькування (хейтерів).

Не публікуй у Мережі інформацію, за якою тебе можуть визначити рейтери (переслідувачі, знаходять кайф у тому, щоб труїти об'єкт своєї неконтрольованої ненависті ). Те ж саме - відносно друзів.

У вільному доступі не повинні бути: домашня адреса (у тому числі не варто робити фото на тлі адресних табличок будинків), номер телефону, фото документів, на яких можна розглянути паспортні дані (у тому числі й квитки), номерні знаки батьківських машин.

Не висвічуй на фото й відео дорогі подарунки та покупки батьків.

Кожна людина має право на своє особисте життя. Але для різних людей поняття внутрішніх кордонів різне. Один готовий усе життя напоказ виставити. Інший ховається за аватаркою, щоб не публікувати реальне фото. Кордони дитини і батьків можуть не збігатися. Тому про них потрібно домовлятися.

По останнім науковим даним, навіть у стані гіпнозу людина не стане робити те, на що в неї є внутрішня заборона. Нехай через істерику, але вона прорветься у свідомість і зупиниться в останній момент.

 

                                                                                                на головну
Подяка за роботу над сайтом
Турченку Тарасу та Головатому Віталію
Copyright Karpenko © 2020
Мапа сайту