П"ятниця, 30.10.2020, 16:18
| RSS

20146, с.Молодецьке, Маньківський район, Черкаська область, Email: molodsh@ukr.net тел. (04748)71540

Сайт Молодецької загальноосвітньої 
школи І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 347
Статистика сайту

Історія школи

ІСТОРІЯ ШКОЛИ
 У 1859 році в старій хаті одного із жителів села Молодецьке була відкрита церковно - парафіяльна школа. В ній сільський дяк навчав 15 дітей. В 60-х роках учителями були сільські писарі з кантоністів або з солдатів. В 70-х роках вчителі уже призначалися за деяким цензом. В 1893 році в цій школі навчалось 72 учні. Класна кімната була одна і всі вчилися разом.
"У тісній кімнаті на низеньких дубових лавках сиділи ми, 69 хлопчиків і 3 дівчинки ",- так згадували про навчання колишні учні. В 1903 році селяни на свої кошти побудували церковно-приходську школу на дві класних кімнати. Церковно-приходська школа коштувала 1500 карбованців і 70 копійок, які були зібрані з селян по 50 копійок з десятини. В новій церковно-приходській школі у 1912 році навчалось 105 учнів, яких навчало два вчителі. Контроль за навчанням в школі здійснювала церква. Обов'язковим предметом був "закон божий", який три рази на тиждень викладав священик.
В 1940 році це приміщення школи було капітально відремонтовано і обкладено цеглою. Довгий час в цьому приміщені був шкільний інтернат, в якому проживали учні із села Роги і Паланочка, що навчались у Молодецькій середній школі в 9-10 класах. Після багатьох клопотань громади в 1912 році земство почало будувати земську школу на 6 класних кімнат. Будівництво було закінчено в 1914 році. Ця школа і до цього часу в народі називається "земською". В двокласній початковій школі, відкритій в 1914 році, навчалося не більше, як 105 дітей. Діти бідноти, як правило, ніде не вчилися. По земському бюджету 1914 року на кожну дитину, яка навчалася в школі, витрачалося за рік 75 копійок. Таким чином, з 1914 по 1917рік в селі працювало дві школи церковно-приходська і земська, в яких навчалося 200-250 учнів.
В 1927році в селі Молодецьке була відкрита семирічна школа, в 5-1класи якої, окрім молодецьких учнів, ходили діти із сіл Паланочка, Роги, Старі Бабани. Школа мала 10 гектарів землі, 4 коней, пасіку в якій було 25 вуликів, шкільний сад, бібліотеку. В школі був ларьок, продавцями в якому були самі учні. В 1930 році в школі був перший випуск учнів, які закінчили Молодецьку семирічну школу. 3 1927 по 1941 рік в селі Молодецьке працювала семирічна школа, яка розташовувалась в трьох шкільних приміщеннях. Крім того, початкові класи, розміщались у двох селянських хатах в різних сторонах села. Більшість класів були паралельними.
Напередодні Великої Вітчизняної війни в школі навчалося 540 учнів, працювало 20 учителів. 29 липня 1941 року фашистські війська вдерлись в село Молодецьке. 2 роки, 7місяців і 9 днів було село Молодецьке під окупацією а школа була закрита. 8 березня 1944 року 869 і 861 стрілецькі полки 294 стрілецької дивізії звільнили наше село від фашистських окупантів.
З перших днів визволення села почала відбудовуватись, а потім і працювати Молодецька семирічна школа. В 1961 році колгосп ім. XXII з'їзду КПРС на свої кошти побудував шкільне приміщення на 6 класних кімнат, а в 1969 році - типове двох поверхове приміщення на 16 класних кімнат і кабінетів, з актовим і спортивним залами.
3 1969 по 2006 рік із стін Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вийшли 39 золотих, 25 срібних медалістів багато громадських діячів та знаних в Україні людей.

У 2004 році навчальний заклад було перейменовано в Молодецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради Черкаської області.

У 2016-2017 навчальному році у закладі функціонувало 11 класів, навчалося 177 учнів.  У складі педагогічного колективу 25 учителів з яких мають кваліфікаційні категорії: «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» – 5, «спеціаліст першої кваліфікаційної категорії» – 11, «спеціаліст другої кваліфікаційної категорії» – 2, «спеціаліст» – 7, мають педагогічне звання «старший вчитель»-4 педагоги.

Учителі школи постійно перебувають у творчому пошуку  інновацій, активні учасники регіональних  конференцій, а тому в школі налагоджена система методичної роботи, керівництво якою  здійснює  методична рада, що працює на теренах шкільного методичного кабінету. Так  у навчальному році на базі школи у було організовано та проведено  районні семінари з історії та правознавства, Захисту Вітчизни. Педагоги школи є активними учасниками шкільних, районних та обласних конкурсів, Інтернет –конференцій, виставок, семінарів, вебінарів, а саме:  конкурсу  на кращу серію цифрових ресурсів;           

конкурсу на краще шкільне методичне об’єднання; конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»; Інтернет - конференцій (Загоруйко Н.В., Пасека Н.В., Близнюк О.М., Полюга ЛМ.), вебінарів (Глущик І.Д., Гуляр В.М.)

У 2009 році до 20 річниці виведення військ з території Республіки Афганістан колективом школи було створено книгу «Смертельний свист «афганця» над українським селом Молодецьке». Впродовж року обладнано  два  шкільних музеї: «Афганець» та музей народознавства, у яких зібрано експонати, створено експозиції та виставки, які відтворюють події часів афганської війни та розвитку культури і традицій українського народу. За підсумками Інтернет-конкурсу «100 найкращих музеїв загальноосвітніх навчальних закладів України» музей «Афганець» зайняв ІІ місце в Черкаській області та ІX серед 100 кращих музеїв шкіл України.

У плані співпраці козацьких організацій України у 2010 році на базі Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було організовано та проведено двохтижневий Всеукраїнський навчально–вишкільний семінар з Бойового Гопака, де під керівництвом Президента Міжнародної Федерації Бойового Гопака В.С. Пилата пройшли вишкіл 25 гопаківців з усіх куточків України. На виконання розпорядження Голови обласної державної адміністрації у вересні 2016 року в школі, під керівництвом директора школи, було створено козацький клас. Учні – п’ятикласники в новеньких козацьких одностроях поряд із загальноосвітніми навчальними предметами вивчають додатково курс українознавства, займаються у гуртку по стрільбі з пневматичної гвинтівки та проходять в позаурочний час вишкіл за програмою дитячої козацької гри «Джура».

Протягом 2016-2017 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2017 року до першого класу були прийняті  діти, яким виповнилось 6 років, а це 20 учнів, а до 10 класу – 7 учнів. Усі 14 дев’ятикласників склали заліки у вигляді контрольних робіт, державну підсумкову атестацію з української мови, математики та правознавства. У школі існує чітка система роботи щодо профільного навчання: учні 11 класу – універсальний профіль, десятикласники – правовий. Учні нашої школи були активними учасниками міжнародних учнівських конкурсів юних знавців фізики «Левеня» ( з 5 учасників – 1 відмінно, 3 добре, 1 учасник), знавців української мови і літератури «Соняшник» (з 14 учасників – 1 диплом, 6 переможці шкільного етапу, 7 учасників), знавців біології, фізики, хімії «Геліантус» (з 12 учасників: 6 переможці на шкільному рівні, 6 учасників), знавців світової літератури «Sunflover» (з 16 учасників – 1 переможець на шкільному рівні, 15 учасників), учасники районного конкурсу з англійської мови «English Fest», «Дитячий дивокрай Черкащини», проекту «Ліги старшокласників», конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду», переможці районного та обласного  військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають», учасники у створенні книги пам’яті присвяченій воїнам АТО, у краєзнавчому дослідницькому проекті «Село Молодецьке у роки Голодомору».  Учнями 10 класу під керівництвом Турченка Д. було створено відеоролик «Молодецьке у смерчі Голодомору». Результатом роботи є досягнення учнів у районних  олімпіадах,  змаганнях:  3перможці з історії, 2 – з біології, по одному з екології, хімії, географії, обслуговуючої праці,  2 – з Міжнародного мовно– літературного   конкурусу ім. П. Яцика ,7 призових місць з спортивних змагань. За підсумками навчального року  школа має 1 місце у Спартакіаді школярів.

У 2017 році команда школи стала чемпіоном області та захищала честь регіону на всеукраїнській Спартакіаді допризовної молоді з військово-прикладного семиборства. На базі школи працюють такі гуртки: спортивна секція старшокласників, «Барвисті барви», «Волейбольний», «Музичні візерунки», «Чарівні нотки», «Січовий стрілець», «Джура», «Квітникарство», Історія, культура, звичаї та духовні традиції козацтва» (Науменко В.В.) – козацький клас.

 Для організації літнього відпочинку та оздоровлення учнівської молоді влітку 2008 року ініціативною групою педагогів школи та батьківського активу було розроблено та реалізовано структуру оздоровчого козацького табору «Молодецька Січ», в якому за принципами козацької педагогіки відтворено вертикаль владного підпорядкування та структуру колективно – групової організації на прикладі Запорізької Січі.  За результатами огляду – конкурсу на кращу організацію оздоровлення та відпочинку табір «Молодецька Січ» зайняв І місце в районі та області. Щороку діти мають змогу відпочити та оздоровитись у цьому пришкільному таборі. За ініціативи директора школи, в червні 2016 року для 126 десятикласників, був створений  тижневий районний міжшкільний військово – патріотичний табір «Козацький гарт», командиром якого саме він і був.  За підсумками оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2016 року визнано переможцями районного огляду конкурсу на кращий заклад оздоровлення та відпочинку в номінації табір з денним перебуванням дітей: І місце – табір праці та відпочинку «Молодецька Січ» (керівник  Карпенко В.В.), оздоровчий ІІ місце (керівник Карпенко В.П.).

Спонсорську допомогу на оздоровлення постійно надають підприємці села Молодецьке та сільська громада. Вони не стоять осторонь і проблем школи, а тому впродовж 2015-2017 років за кошти районного, місцевого бюджету та субвенції виділеної Кабінетом Міністрів України було проведено заміну покрівлі основного корпусу школи, завершено термомодернізацію двоповерхової будівлі школи та повністю виконано заміну вікон і дверей на енергозберігаючі , в обох корпусах школи влаштовано теплі туалети, проведено поточну холодну та гарячу воду.

Впродовж 2018-2022 років планується:

1.Обновити парк комп’ютерної техніки

2.Встановити у кабінетах з викладання предметів природничо-математичного циклу інтерактивні комплекси.

3.Обладнати футбольне поле з штучним покриттям.

4.Завершити будівництво добудови нового корпусу шкільної їдальні та комбінованої майстерні.

       На головну
Подяка за роботу над сайтом
Турченку Тарасу та Головатому Віталію
Copyright Karpenko © 2020
Мапа сайту