П"ятниця, 30.10.2020, 15:31
| RSS

20146, с.Молодецьке, Маньківський район, Черкаська область, Email: molodsh@ukr.net тел. (04748)71540

Сайт Молодецької загальноосвітньої 
школи І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 347
Статистика сайту

Музей "Афганець"

Музей "Афганець"

Патріотичний музей  «Афганець» Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

 Маньківського району Черкаської області

Музей заснований у 2012 році, розміщений на другому поверсі коридору.

В 2012 році музей було зроблено і проведено ремонт. У приміщенні підтримується постійна температура, дотримується світловий режим, режим вологості.

Музей складається з  залу   бойових дій в Афганістані.

У залі  вміщено  матеріали Афганської війни, а також матеріали про участь місцевих жителів у війні. В залі розміщено стенди, карти, експозиції , фотоматеріали   війни та участі земляків  боях. Також велика частина матеріалу присвячена участі місцевих жителів села та району, битві. Невід'ємною частиною музею є експозиція земляків нашого села. Створено стенди, на яких - списки воїнів визволителів. Зала  містить безліч експонатів, документів, які є оригінальними.

Всього в залі 8 розділів. Ґрунтовними є матеріали про Героїв Афганської війни , вихідців з с. Молодецьке,  Маньківського району  та Черкаської області.

Крім фотографій, листів, спогадів, особистих речей, військових трофеїв у залі містяться карти - схеми бойових шляхів.

Нині пошуківці проводять дослідницьку роботу. Подані документа на російський телеканал з метою розшуку однополчан. Спогади односельців про даних воїнів записані та узагальнені.

Музей безперервно проводить виставки для школярів та гостей. Систематично проводиться просвітницька робота в музеї в різноманітних формах: постійні лекції, екскурсії та тематичні уроки для учнів. Найчастіше такі уроки поєднуються зі спогляданням експозицій музею. Для уроків історії музейні матеріали є незамінним помічником як для учнів, так і для вчителів. Всі екскурсії для гостей проводять виключно учні.

Протягом  року   проведено 42  екскурсії, для учнів школи, батьків  районних шкіл, психологів, працівників культури, адміністрації району, депутатів та підприємців, вчителів Захисту Вітчизни, лагеру Дивокрай, з м. Умані 14 школи…

Активно проводиться популяризація та висвітлення роботи музею  в районній газеті «Маньківські новини» та в Інтернеті на сайті Молодецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів.

 

Подяка за роботу над сайтом
Турченку Тарасу та Головатому Віталію
Copyright Karpenko © 2020
Мапа сайту